Jak szybko zwężyć sukienkę?

przez

Hej Wszystkim!

W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam pokazać jak w prosty sposób można dopasować sukienkę. Sukienkę udało mi się kupić na wyprzedażach we wrocławskim centrum handlowym w outlecie Mango. Spodobał mi się prosty krój, jednakże z uwagi na to, że nie czuję się komfortowo w niedopasowanych ubraniach musiałam wziąć się do pracy. Początkowo wydawało mi się, że pójdzie bardzo gładko, ale niestety zazwyczaj materiał który się naciąga nie szyje się najlepiej. Jakoś jednak mi się udało 🙂

A dodam też, że wraz z postanowieniem rozwijania Szfalni, zainwestowałam w manekin krawiecki 🙂 Sukienka przed zwężaniem prezentowała się następująco.

1

Rozpoczęłam od upinania szpilkami miejsc, w których będę szyła od wewnętrznej strony. Rozłożyłam sukienkę i w miejscach położenia szpilek narysowałam ołówkiem linie.

3

Materiał do odcięcia musiałam zaznaczyć po dwóch stronach, ale po przymiarce okazało się, ze muszę też zwężyć środek sukienki.

4

Po kolejnej przymiarce, gdy sukienka była już prawie dopasowana nieładnie układała się na plecach. Musiałam więc zrobić zaszewki z tyłu sukienki. Do tego również potrzebowałam szpilek. I też zaznaczyłam liniami.

5

Później z pomocą centrymetra należało odmierzyć odległość pożądanej zaszewki od środkowego szwu na plecach.6

Gdy jedna już była gotowa, zabrałam się do narysowania ołówkiem drugiej.

7Zaszewka gotowa i z drugiej strony. Teraz sukienka była już dopasowana 🙂 Zobaczcie poniżej jak wyglądała. Na końcu również efekt końcowy i zdjęcia zrobione na tle Zamku w pięknym mieście – Oleśnicy 🙂

71

8

9

16

10

11

13

14

15

12

 

Brak tagów 0
3 Responses
 • Kasia
  Luty 2, 2016

  Sukienka leży teraz idealnie i w ogóle nie wdać, że cokolwiek było w niej poprawiane 🙂 Masz talent Alu, widać to za każdym razem.

  • Alicja
   Luty 2, 2016

   Bardzo bardzo dziękuję! Cieszę się z takiej opinii, będę starała się jeszcze bardziej! Zapraszam do śledzenia Szfalni 🙂 pozdrawiam

 • Marzena
  Sierpień 11, 2016

  jak szybko zwęzić sukienkę:-) mały błąd w pisowni,
  poza tym bardzo ładny efekt

Napisz, co myślisz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *