Koszula w kratkę

przez

Hej Kochani!

W dzisiejszym poście przygotowałam dla Was przerobioną męską koszulę 🙂 Kupiłam ją w jednym z wrocławskich second-handów, uwaga za śmieszne 3 zł! Tak, sama nie dowierzałam. Materiał w klasyczną kratkę bardzo mi się spodobał. Koszula miała guziki w kolorze brudnego złota, a także srebrny łańcuszek na doszytej imitacji kieszonki. Guziki w efekcie zamieniłam na czarne, a łańcuszek odprułam. Spójrzcie jak ją przerabiałam.

k

W pierwszej kolejności skróciłam rękawy i odprułam łańcuszek.

k1

Kolejno, rozłożyłam koszulę na lewej stronie i szpilkami zaznaczyłam miejsca, w których odetnę większą część materiału. Tak jak wspomniałam na początku, koszula była z działu „męskiego” i naprawdę była duża.k2

Rękaw przeszyłam na lewej stronie i cały bok koszuli również przeszyłam na maszynie.

IMAG2364

Następnie podwinęłam materiał na końcu rękawa jednocześnie skrawek chowając w środku, tak aby nie strzępił się i nie odpadały nitki.

IMAG2365

Gdy rękawy były gotowe przeszłam do dopasowywania pleców. Koszula miała prosty krój. Na początku obawiałam się zwężania na plecach z uwagi na kratkowy wzór. No ale jak wyszło to już sami ocenicie 🙂 Aby zwężyć koszulę wzdłuż pleców kilka razy ją mierzyłam, co nie było łatwe! Narysowałam linię ołówkiem po której szyłam.

k4

Kilka razy dopasowywałam, bo co chwilę nie leżała na mnie odpowiednio. Poniżej zdjęcie kilku szwów.

k5

Na kolejnym zdjęciu możecie zobaczyć jak wyglądała z zewnątrz.

k6

Prawie gotowe, pozostało mi zająć się guzikami, czyli odpruciem złotych i doszyciem czarnych.

k7

Na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć wykończenie od wewnątrz. Pamiętajcie, że jeżeli nie obszyjecie materiału ‚zygzakiem’ będzie mógł się strzępić. Nie zrobiłam tego perfekcyjnie- kolejnym razem bardziej się postaram:)

k8

Spójrzcie teraz jak wygląda przerobiona koszula! 🙂 Chyba już nikogo nie zdziwi fakt, że zestawiłam ją z czarnymi rurkami 🙂

 

1

5

6

02 — kopia

4

7

8

9

 

Jak Wam się podoba moja męska koszula w nowej odsłonie?

Czekam na komentarze! 🙂

Do następnego posta, ściskam!

Brak tagów 0
2 Responses

Napisz, co myślisz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *