Marynarka bez rękawów?

przez

Witajcie! W dniu dzisiejszym prezentuję Wam kremową marynarkę, której dawno już nie zakładałam. Pomyślałam, że gdy odetnę rękawy powstanie z niej ciekawa dłuższa kamizelka, którą będę mogła ubrać zarówno do pracy jak też nosić na co dzień. O to jak wyglądała przed przemianą.IMAG1382[1]

Pracę rozpoczęłam od odprucia obu rękawów. Ważne aby w pierwszej kolejności wywinąć marynarkę na lewą stronę i zacząć od odpruwania podszewki. Dopiero po jej odpruciu należy odpruwać szew zewnętrzny. Robiłam to powoli i bardzo dokładnie, ponieważ materiał jest na tyle delikatny jak też już wytarty i obawiałam się że go zwyczajnie uszkodzę.

IMAG1386[1]

Tak wyglądała marynarka pozbawiona już rękawów. Dokonałam pierwszej przymiarki, podczas której postanowiłam zwężyć marynarkę szwem na środku pleców.

IMAG1389[1]

Rozpoczęłam rozpruwać szew od wnętrza. Tutaj również ten właściwy szew znajduje się pod warstwą z podszewką.

IMAG1392[1]

Finalnie, plecami zwężyłam zaledwie 2 centrymetry które jednak dały pożądany efekt. Kolejno przeszłam do zszywania podszewki tak aby wykończenie było estetyczne.

IMAG1393[1]

Następnie zaznaczyłam szpilkami drogę dla przeszycia maszynowego. Nie było to łatwe, ponieważ jednym równym przeszyciem musiałam objąć z jednej strony podszewkę a z drugiej materiał który będzie na prawej stronie. Do tego również warto przysiąść i zrobić to dokładnie, ponieważ każda nierówność będzie później widoczna gołym okiem.

IMAG1395[1]

W ten sam sposób wykończyłam drugą stronę i oba ramiona wyglądały dokładnie tak samo. Nie musiałam używać do tego centrymetra, ponieważ dwa odprute rękawy miały tą samą długość. Długość ramion również była taka sama, dlatego wystarczyło zaledwie przeszyć je maszynowo.

IMAG1397[1]

Spójrzcie na efekt końcowy! Co myślicie o kamizelce?

Zapraszam do zadawania pytań i opiniowania 🙂

IMAG1402

Brak tagów 0

Brak komentarzy.

Napisz, co myślisz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *