„Modna i już! Moda w PRL”

przez

Hej Wam Kochani! 🙂

Piszę by przekazać Wam świetną nowinę, otóż w nadchodzący weekend czekają nas modowe atrakcje we Wrocławiu! Ten wpis zostanie poświęcony pierwszemu z nich!

Od soboty rozpoczyna się Noc Muzeów we Wrocławiu, gdzie będzie można spotkać się z modą PRL i zobaczyć przedpremierowy pokaz wystawy „Modna i już! Moda w PRL” w Muzeum Narodowym. Bardzo się ucieszyłam na wieść o tej wystawie, ponieważ to będzie wielki krok ku wspaniałym wspomnieniom. Jestem przekonana, że materiały, kolory i wzory z tamtego okresu pamiętam z szafy mamy. Tak jak pisałam w poście powitalnym tutaj uczyłam się od niej szycia od najmłodszych lat. A z tak zwanych resztek tworzyłam kreacje dla swoich lalek:)

Odnośnie wystawy warto wspomnieć, że wolna twórczość w tamtym okresie nie należała do najłatwiejszych aktywności. Jednakże Polki z wielką siłą starały się podążać za modą z „wielkiego świata” tworząc odzież na własne potrzeby i odwzorowując wykroje z czasopism, o ile takowe były dla nich dostępne.

Kolejnym powodem dla którego się tak bardzo ucieszyłam na wieść o wystawie jest motywacja do ukończenia czytania książki Aleksandry Boćkowskiej „To nie są moje wielbłądy”. Mam ją już od dawna i wracam do niej co jakiś czas. Muszę powiedzieć, że czyta się ją lekko i przyjemnie. Nadal nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie, dlaczego książka zatytułowana została w taki niemodowy sposób:) Może któraś z Was czytała i już wie 🙂 ?

Podsumowując, na wystawę wybieram się z wielką ciekawością. Myślę, że do tego czasu przejrzę tę książkę i przypomnę sobie główne wątki. Po zakończeniu wydarzenia opublikuję relację dla tych z Was, które chciały a różnych powodów nie będą mogły tam dotrzeć. Wy za to obiecajcie, że podzielicie się ze mną swoją opinią na temat bloga i tego co jeszcze chciałybyście tutaj zobaczyć! Umowa stoi? 😀

NOC MUZEÓW od 14 maja 10:00 do 15 maja 23:59! Postaram się o jakąś stylizację w klimacie mody PRL, w końcu nie chodziło tylko o ubrania, ale coś więcej!  O co? O tym dowiecie się z posta relacjonującego wydarzenie! Zapraszam!

DSC01329

DSC01327

 

 

Brak tagów 0
1 Response

Napisz, co myślisz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *