Mam na imię Alicja i właśnie rozpoczynam swoją przygodę z prowadzeniem bloga. Jestem wrocławianką i uwielbiam to miasto za wspaniałe miejsca, w których można zarówno szukać inspiracji jak też regenerować siły. Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego a w chwili obecnej moją codzienność wypełnia korporacyjna rzeczywistość. Jednak uważam, że życie powinna wypełniać pasja. Ja swoją odnalazłam bardzo dawno temu i chętnie się nią teraz z Wami podzielę.

Zamiłowanie do materiałów, krojenia, dopasowywania, szycia, ubierania, przerabiania i przede wszystkim do ubrań odziedziczyłam po mojej mamie. Mama szyła (i szyje nadal) praktycznie wszystko. Począwszy od odzieży damskiej, męskiej czy dziecięcej a skończywszy na zasłonach, dodatkach czy ubrankach dla lalek. Odkąd pamiętam to właśnie moje lalki cieszyły się bogatszą garderobą niż my z mamą razem wzięte. Jako mała dziewczynka z pomocą igły i nitki szyłam dla nich przeróżne kreacje i dodatki. Gdy tylko miałam okazję spędzić z mamą dzień w pracy, siadałam przy maszynie do szycia i tworzyłam. Jako nastoletnia dziewczyna lubiłam się wyróżniać i mieć na sobie coś wykonanego w domowym zaciszu. Dziś posiadam garderobę w której przeważają ubrania przerabiane lub szyte na miarę. Odrywając się od codziennych obowiązków, nie ma dla mnie nic przyjemniejszego niż projektowanie, przerabianie a w efekcie przebieranie. Chciałabym podzielić się z Wami swoimi pomysłami na przeróbki a także pokazać wykonanie poszczególnych elementów garderoby.

A może same macie jakieś pomysły a nie do końca potraficie je zrealizować? W miarę swoich możliwości chętnie posłużę radą. Miejcie proszę na uwadze, że nie mam wykształcenia kierunkowego lecz wkładam w szycie całe swoje serce. Wszystko co potrafię, pod czujnym okiem mamy nauczyłam się sama i przy każdej możliwej okazji staram się to ulepszać. h9

Zapraszam do Szfalni 🙂